Slap begin nekt E1, ondanks goede tweede helft
Het was fris en mistig deze zaterdagmorgen de 7e maart 2009 toen de spelers van twee roemruchte voetbalclubs de groene mat betraden. Vandaag moest ons Be Quick tegen Robur et Velocitas (sinds 1882)uit Apeldoorn.
Na een wat aarzelend begin en aftasten, kreeg Wesley de bal van Brian Noppen en kwam alleen voor de keeper, maar helaas voor ons sloeg de keeper deze kans af. Vanaf dat moment hebben we de eerste helft continue achter de feiten aangelopen. Dat wil zeggen, niet dat we de mindere waren, maar ReV speelde veel agressiever en was telkenmale een stapje eerder bij de bal. Daarnaast waren we vooral met ons zelf bezig en keken we naar onze tegenstander. De bal was voor ons een angstig object, leek het wel.
Toch waren er af en toe wat speldenprikjes, maar de voorsprong van ReV in de 10e minuut was verdiend. 0-1. We dekten niet goed en we keken elkaar aan in plaats van tot actie over te gaan, waardoor de jongens uit Apeldoorn redelijk makkelijk over het veld bewoog.
De tweede was een ongelukkige curve bal van Brian Smallegoor terug op de keeper, die helaas de bal in ons eigen doel zag verdwijnen. 0-2 in de 13e minuut.
In de 16e minuut kreeg Aäron een goede kans, maar wederom behoedde de keeper een goal voor ons. Het spel golfde weliswaar over en weer, maar het spel van onze kant bleef slapjes. In de 19e minuut rondde de aanvaller van ReV fraai af in tweede instantie af. Joury, de plaatsvervanger van de geblesseerde Michael Messing, redde fraai, maar kon niet verhinderen dat de Apeldoornse spits de tweede poging strak in het netje legde. En zo keken we opnieuw tegen een forse achterstand aan. Nu moesten de boys toch wakker zijn geschud zou men zeggen, maar niets van dit alles. Er waren teveel slordigheden, passief voetbal en te weinig automatismen en snelle combinaties. ReV intussen rook bloed en deed er een schepje boven op. Juist voor het rustsignaal van scheids Messing legde ReV de ruststand vast op 0-4.
Met de kopjes omlaag gingen we naar de Ranja.
Vanaf het beginsignaal van het tweede bedrijf werd er uit een heel ander vaatje getapt. We dekten korter, schakelden soepeler over van verdediging naar aanval en, heel belangrijk, we speelden samen. We vonden elkaar weer. De 0-5 kwam uit de lucht vallen, maar deed op een of andere manier niet echt pijn. De jongens hadden nu de goede spirit te pakken. Een schot van Rick werd prachtig door de keeper gepareerd, maar de druk was nu op ReV en we combineerden soepel. Een prachtig samenspel tussen Aäron, die Brian Smallegoor in de diepte aanspeelde en de voorzet strak voor de goal, werd door Bouke prachtig binnen gegleden, 1-5. Hoewel de stand het nu uitwees, voelde het op een of andere manier toch als een aansluitingstreffer. Het was de 31e minuut.
Niet lang daarna speelde Rick zich op rechts fraai vrij en gooide de bal voor de goal, waar Brian Noppen de bal strak in een keer binnenlepelde, 2-5. De druk bleef en het samenspel liep nu wel goed. We hadden elke afvallende bal en in de verdediging zaten we strakker op de man en gaven geen ruimte meer om de bal rustig te kunnen aannemen. ReV had duidelijk moeite met ons spel en kwam er niet echt meer uit. Brian Smallegoor pegelde de bal nog eens strak op de linker doelpaal. Het was een prelude op de 3-5, die kort daarna door hem werd voorbereid. Vanaf rechts trok hij de bal voor het doel en op bijna identieke wijze schoot Brian Noppen de bal zeer fraai achter de goalie. We noteren de 41e minuut.
Het was nu echt een eenrichtingswedstrijd geworden. De sporadische momenten dat
ReV er uit kwam stond of de verdediging goed, of redde Joury fraai.
In de 46e minuut schoot Brian Smallegoor op de lat, maar de rebound tikte hij beheerst binnen, 4-5. Het legioen, dat in de eerste helft bijna in slaap was gesukkeld, steunde de jongens fanatiek en het gaf ze vleugels. Helaas was er te weinig tijd over om de gelijkmaker nog te scoren.
Het is jammer dat we de eerste helft zo slapjes begonnen. Dolf heeft de boys in de rust goed moeten aanpakken en het is jammer dat dit nodig is. Volgende keer van kiet af aan direct geconcentreerd en fanatiek aan de bak, dat scheelt een inhaalrace.
We moeten nog erg wennen aan de handelingssnelheid en aan het feit dat in deze klasse het pingelen afgestraft wordt.
Maar, de tweede helft gaf aan waartoe de jongens in staat zijn en dat geeft een goed gevoel voor de nog komende wedstrijden. Als ze het niveau van de tweede helft op de mat leggen, hoeven we voor niemand onder te doen.
Bouke en Joury bedankt voor jullie mee spelen. Scheids Messing bedankt en natuurlijk aan Opa Addink voor het uitlenen van zijn Baume & Mercier.
Dank aan het legioen voor de steun, veel opa’s en oma’s vandaag, zelfs een politiehond in opleiding kwam een kijkje nemen.
Coach: Dolf ter Horst
Spelers: Jordi Addink, Wesley Hendriks, Rick ter Horst, Bas Jansen, Brian Noppen, Brian
Smallegoor, Aäron van Spankeren, Joury Lamers, Bouke van der Wal
Scheids: Armand Messing (hij kon zij kaarten op zak houden)
Scoreverloop:
0-1 Onbekend talent 10e minuut
0-2 Brian Smallegoor (e.g.) 13e minuut
0-3 Onbekend talent 19e minuut
0-4 Onbekend talent 24e minuut
0-5 Onbekend talent 28e minuut
1-5 Bouke 31e minuut
2-5 Brian Noppen 34e minuut
3-5 Brian Noppen 41e minuut
4-5 Brian Smallegoor