Na maandenlange voorbereidingen was het zaterdag 11 april dan zover.
De viering van het 45 jarig bestaan van de Club Be Quickers 35 tot 100, gecombineerd met de 107de verjaardag van Z.V.V. Be Quick.
Kort na het middaguur druppelden de eerste (oud)spelers het clubhuis binnen voor hun te spelen wedstrijd.
Bij een kop koffie en een koek gingen de enthousiaste gesprekken al snel over “vroeger”.
Sommigen hadden al jaren geen stap meer gezet op Blauwwit grondgebied, maar het voelde alsof ze nooit weg waren geweest.
Ook de Oud De Graafschap was er al vroeg bij en zij mixten al snel met de Be Quickers.
Deze door Joop Janssen georganiseerde voetbalmiddag trok veel bezoekers naar ons zonovergoten complex.
Er werd goed en fanatiek gevoetbald door de diverse gelegenheidsteams, maar ook waren er de nodige hilarische momenten te zien. En het zal u niet verbazen dat die voornamelijk bij de “oudjes” waren.
Zo had Piet Bethlehem toch maar weer kans gezien zijn keepersspullen aan te krijgen en hoewel hij nogal vaak gepasseerd werd, liet hij zo af en toe toch nog zien wat voor een geweldenaar hij ooit was. Niet voor niets werd hij later uitgeroepen tot Speler van de Dag en daar was hij zichtbaar mee in zijn nopjes.
De uitslagen waren als volgt:
Be Quick Kampioensteam 1998 - Oud De Graafschap 6-1
Team Club 35-100 - 35+-selectie 4-6
Be Quick ’67-’71 - Be Quick Kampioensteam 1980 2-10
Be Quick na 1998 - Be Quick 1 3-0
In een aantal teams speelden mannen die we nu nog prima konden gebruiken in het huidige eerste elftal, maar de meesten hebben inmiddels toch helaas wat kleinere mankementen.
Na afloop werd er gezellig geborreld en brak de voorzitter van 35 tot 100 in een toespraak een lans voor de verjonging van deze Club. Succesvol zo bleek, want vele oudere jongereren voelden wel voor toetreding en werden ter plekke lid.
Zij zien een prolongatie van de hernieuwde vriendschappen wel zitten. Ook voormalig trainer Hans Bleijenberg trad toe.
Als ambassadeurs van deze nieuwelingen meldden zich Rob van den Bosch en Ruud Barrée. Zij zullen worden uitgenodigd voor de volgende bestuursvergadering om de interesses van hun generatie te verwoorden.
Heel succesvol allemaal en dat geeft hoop voor de toekomst.
Rond half zeven kwamen Cor ten Barge en zijn medewerkers van DE RUIF om het Achterhoeks Buffet uit te serveren.
De circa 150 deelnemers waren vol lof over het gebodene.
Cor had ’s morgens het clubhuis al stevig onder handen genomen. Er stonden prachtige plantenbakken, de tafels waren keurig gedekt en voorzien van bloemen.
De ervaringen met DE RUIF zijn uitstekend en Be Quick is blij met dit prima bedrijf.
Cor verzorgde voor de verloting ’s avonds ook nog eens een paar vleespakketten voor de verloting.
Binnen en buiten op het terras was de sfeer uitstekend en deze werd nog verhoogd toen het trio STORING begon te spelen.
Om acht uur werd de feestavond geopend en na het welkomswoord van de voorzitter van Club 35 tot 100, was het de beurt aan Rob van Druten en Frans Velthuis om een van hun onnavolgbare optredens te presenteren.
Direct erna was een er verloting die vlotjes werd afgewerkt.
De band wist de juiste toon te vinden en onder het genot van menig drankje werd het oergezellig.
Halverwege de avond traden de Berkelschippers op en met name hun Be Quickliedjes werden uit volle borst meegzongen.
Het lekkere weer hield ook maar aan en zodoende bleef het terras ook goed bezet.
Rond twaalf uur kwam er een eind aan zeer geslaagde dag waar nog lang over zal worden nagepraat.
Mijn onuitsprekelijk dank gaat uit naar mijn mede-bestuursleden die veel werk hebben verzet en ook zondagmorgen vroeg weer aantraden voor het opruimen.
Maar ook Suze Jansen en haar kantine-medewerkers vedienen welhaast een standbeeld.
Wat een inzet! Wat een energie!
Echtgenoot Joop –zoals altijd de bescheidenheid zelve- was als altijd ontzettend waardevol voor het tijdvretende organiseren van de voetbalwedstrijden en het maken van de BQN-Special.
Sjaak Woltman en Erik ter Burg. Van hetzelfde laken een pak. Altijd maar achter de schermen in de weer, maar o zo waardevol.
Erkenning eveneens aan het bestuur van de Z.V.V. Be Quick voor de financiële steun in de rug en onze sponsoren (o.a. prijzen voor de verloting / EXPERT).
Ik heb er van genoten en ik denk u ook.
Cees Seevinck,
Voorzitter Club Be Quickers 35 tot 100.