Bestuur

Ledenvergadering accordeert bestuursvoorstellen

Datum: 12-5-2011 | Bekeken: #632 | Door: Webmaster

Waarschijnlijk lag het aan de interessante en zwaarwegende agenda dat de Algemene Ledenvergadering (ALV) van woensdag 11 mei aanmerkelijk beter bezocht werd dan we de afgelopen jaren gewend waren.

Na de opening door voorzitter Bart van Osch werden de overleden Herman Barrée, Martin Bouwman en John Lieon herdacht.

Bij het onderdeel mededelingen kwamen o.a. aan bod:

·         Succesvolle compostactie

·         Nieuwe kantine-voorzitter is Rinus Ooms (opvolger van Jos Sleijster)

·         Op 21, 28 mei en 4 juni zijn er bij Be Quick jeugdoernooien; er is weer een prachtig toernooiboekje gemaakt

·         Bestuur stelt voor om in het vervolg alleen nog maar in mei een ALV te houden; wordt aangenomen

Na het goedkeuren van de notulen, werd afscheid genomen van de aftredende bestuursleden André Diseraad (Sponsorzaken) en Jan van der Spoel (penningmeester). Voor André is nog geen opvolger gevonden, voor Jan wel in de persoon van Marco Vriezekolk. Voorts werd toestemming gevraagd om Coen van Kalker aan het bestuur toe te voegen als lid voor technische jeugdzaken. Beide voordrachten werden goedgekeurd.

Voorts kwam er groen licht voor een wijziging van de Statuten met de navolgende tekst:

“Minderjarige leden (< 18 jaar) kunnen hun stem laten uitbrengen door een (1) wettelijke vertegenwoordiger”.

 De oprichting van de Stichting Het Zuiderpark had diverse fiscale, juridische en financiële redenen, allen betrekking hebbend op de aanleg van het kunstgras (KG) en de accommodatie. De totstandkoming was een zware klus, maar had slechts het doel om Be Quick als vereniging er beter van te laten worden. De presentatie van dit onderdeel door Henk van Osch leidde natuurlijk tot de nodige vragen en opmerkingen. Terecht, want het is een ingewikkelde materie. Uiteindelijke was de ALV overtuigd van de wenselijkheid van de constructie en ging zij accoord.

De uitleg van Marco Vriezekolk over de renovatieplannen van de accommodatie, het benodigde bedrag daarvoor en de financiële gevolgen voor de vereniging en de leden, bleek eveneens goed voor de nodige vragen. En ja, dat was opnieuw terecht. Het Bestuur kon dan wel aangeven dat deze ingreep absoluut noodzakelijk is, maar het ging niet over een handvol euro’s tenslotte. Uiteindelijk kwam voor dit ingrijpende voorstel ook witte rook en kan er met mogelijke financiers worden onderhandeld over het aan te trekken bedrag.

Vervolgens kwam bestuurslid Technische Zaken Dolf ter Horst (die nu dus assistentie krijgt van Coen van Kalker voor deze uitermate zware portefeuille) aan het woord. Hij belichtte de huidige stand van zaken en de plannen voor de (nabije) toekomst en het beleid bij junioren, pupillen, maar ook senioren en de selectieteams van volgend seizoen (Be Quick 1 en 2 en later het derde). Facetten waren organisatie, faciliteiten, investeren in kader (ook ouders) en opleidingen.  Voorts zijn er gesprekken gaande met een Pupillen-coördinator (nieuw) en plannen voor een te ontwikkelen methodiek per leeftijdsgroep bij die jongste groepen. Dit onderdeel was louter informatief en besluitvorming niet nodig.

Hierna was de vloer opnieuw voor Marco Vriezekolk. Onderdelen waren:

·         Contributie. Een verhoging is noodzakelijk en werd na enige discussie goedgekeurd. Overigens blijft Be Quick na deze verhoging prima in de pas bij andere clubs in Zutphen e.o.

·         Kledingfonds: Bijdrage voor de spelende leden/c.q. ouders blijft nihil

·         Vrijwilligersfonds. Verhoging van de contributie, die kan worden terug verdiend met vrijwilligerswerk wordt vooralsnog niet ingevoerd, maar blijft “boven de markt hangen

·         Begroting werd toegelicht en goedgekeurd

 

Onderscheidingen voor langdurig lidmaatschap:

25 jaar:

Rob van den Bosch (was verhinderd); Marc van Leeuwen (aanwezig)

40 jaar:

Willy Melkert (aanwezig); Peter van Osch (verhinderd)

50 jaar:

Henk Sigger (afwezig); Cees Seevinck (aanwezig)

60 jaar:

Piet Bethlehem (aanwezig)

 

70 jaar:

Evert Speek (afwezig)

80 jaar:

Gerrit Nagel. De heer Nagel was niet aanwezig, maar kreeg enkele weken thuis in aanwezigheid van een bestuursdelegatie van Be Quick en de Club Be Quickers 35 tot 100 zijn onderscheiding al opgespeld

De aanwezigen werden toegesproken door Bart van Osch, waarna hij het speldje en bloemen aanreikte. 

Tenslotte besteedde hij nog aandacht het Univé Stad en Land Internationaal A-Jeugdtoernooi van 12-14 augustus. Het deelnemersveld is nu rond en met de sponsoring gaat het voorspoedig. Voor de acquisitie van advertenties in de toernooikrant moet nog wel een flinke inspanning worden geleverd.

Volgend jaar bestaat Be Quick 110 jaar. Piet Bethlehem zal ons binnenkort meer over het programma kunnen vertellen.

Tijdens de rondvraag wees Chiel Veerwater op de “Opruimmorgen” op woensdag 1 juni. Tussen 9 en 12 uur zijn vrijwilligers welkom om ons complex spic en span te maken. Door de aanleg van de kunstgrasvelden ligt er hier en daar nog wel wat rommel die weg moet.

Iets na elven kwam er een einde aan deze buitengewoon constructieve vergadering.

 

Cees Seevinck.